Історія школи

Свою історію загальноосвітня школа № 18 починає з 60-х років минулого століття. 12 жовтня 1962 року було відкрито Гірницьку школу-інтернат № 20. В школі було 210 учнів. Першими вчителями та вихователями були Тимшина В.М., Шкіндер А.Л.,Рубцева З.М., Копанева М.Ф., Кушнаренко Г.В., Криштопа Л.Н. Директор школи – Сук Ілля Іванович. В 1976 році в школі-інтернаті було вже 22 класи, працювало 15 учителів, 12 вихователів. В 1982 році школа-інтернат була реорганізована в восьмирічну школу № 18. Директором школи був Гнилицький В.Я., заступниками директора було призначено Язикову Г.С., Бєлову Л.С. В школі навчалося 1150 учнів. У 1988 році заступниками директора працювали Сергеєва Т.І., Воскобойник Л.Г., Завалко Л.Г. В школі працювало 68 вчителів та 14 вихователів ГПД. В 1990 році школу очолили Сергеєва Т.І., заступниками директора працювали Воскобойник Л.Г., Ахмадеєва А.Й., Завалко Л.Г. В школі працювало 82 вчителя та вихователя. Навчалось 1223 учня в 17 початкових та 26 старших класах. Багато уваги приділялось пропаганді культури українського народу, української мови. З 1990 року в школі створена краща в місті кімната українського побуту «Берегиня». Створила кімнату та очолила її роботу Плоха Є.А., вчитель-методист вищої категорії. 28 січня 2002 року кімнаті присвоєно звання «музею». В школі працювали підліткові клуби «Ерудит», «Бригантина», «Однолітки». В 1993 році вчителями російської мови та літератури створена літературна гостина. Літературні гостини, музичні вечори, участь в яких приймали педагоги та учні музичної школи стали традиційними. Серед працюючих педагогів мають вищу категорію – 7, І категорію – 9, ІІ категорію – 2, спеціалістів – 7. В школі діє дитяча організація «Спілка хлопчиків і дівчаток», «Добрики». Учні школи приймають активну участь у шкільному самоврядуванні. У нас працюють сектори «Історико-краєзнавчий», «Навчальний», «Інформаційний», «Культурно-масовий», «Спортивно-оздоровчий», «Дисципліни і порядку», «Примирення». Головним багатством школи є її гордість – випускники. Багато з них стали справжніми людьми, майстрами свого діла: Галан В.Н. – директор банку м. Москва Сарвенков А.С. – робітник Міністерства фінансів України. Яловой В.Н. – завідуючий військовою кафедрою Дніпропетровського національного університету Гладкая В.С. – Директор банку м. Сімферополь. Галан Н.Н. – викладач кафедри міжнародної економіки Дніпропетровського національного університету Бриль С.А. – головний оператор Запорізької АЕС Циганок І.І. – ведучий лікар-гінеколог м. Красноармійська Дудинська Є.В. – головний бухгалтер телекома м. Дніпропетровська Сотников А.В. –директор представництва в м. Москва Інформаційно-культурного центру АПК «Ялта-Новости» Завалко Г.П. – ведучий інженер центральної АТС м. Дніпропетровська Балуєва О.В. – директор Гірницької ЗОШ № 17 Наша школа завжди жила та живе за принципом: «Не загубити жодної дитини, дати кожній можливість розкрити в собі все найкраще, закладене природою, сім’єю, школою».